Knihovna je uzavřena, ovšem upomínek se neobávejte

26.03.2020 12:47

Milé návštěvnice a milí návštěvníci,

Poplatky z prodlení samozřejmě nebudou účtovány.

Jestliže jste literárními objeviteli, případně si rádi poslechnete audioknihu, nabízíme Vám na období proluky možnost prozkoumat několik online zdrojů: Čtenářský deník Českého rozhlasu, Kramerius, Manuscriptorium.

Děkujeme Vám za pochopení a přejeme zdravé a inspirativní dny!

my z knihovny

Více zde: https://frystak.knihovna.cz/

Milé návštěvnice a milí návštěvníci,

už jistě víte, že Vaše knihovna je od 13. března 2020 na základě vyhlášení nouzového stavu do odvolání uzavřena.

Následující informace uvádíme proto, abyste se neobávali, že Vám končí výpůjční lhůta a Vy ne vlastní vinou přijdete k upomínkám.

Dnes jsme s technikem zajišťujícím knihovně servis výpůjčního systému Clavius nastavili předpokládané rozpětí, po které bude knihovna uzavřena. Prozatím je jako koncový termín nastaven 13. duben. Posledním dnem, do kterého se počítaly upomínky, byl 10. březen, kdy bylo ještě otevřeno. Situaci budeme sledovat i nadále, a pokud to bude nutné, opět v systému nastavíme odpovídající koncové datum proluky.

Děkujeme Vám za pochopení, vězte, že si vážíme Vaší přízně, a přejeme zdravé a inspirativní dny!

my z knihovny

Pozn. Po drahném čase jsme na stránkách obnovili provoz v rubrice Hr, yk víz y, chcete-li, můžete si tři nové vyzkoušet.

Užitečné tipy ze světa literárního i neliterárního

Jestliže jste literárními objeviteli, případně si rádi poslechnete audioknihu, nabízíme Vám na období proluky možnost prozkoumat několik online zdrojů: Čtenářský deník Českého rozhlasuKramerius, Lit2Go, Manuscriptorium nebo World Digital Library.

***

Lit2Go a World Digital Library jsou naše nejnovější (velmi zajímavé) objevy, proto si dovolujeme uvést stručné anotace těchto projektů:

Lit2Go skýtá možnost poslechu více než 200 titulů v angličtině (formát mp3). Za zmínku stojí také skutečnost, že každá audiopasáž je doplněna odpovídajícím textem ve formátu pdf. Hodláte rozvinout své dispozice mluvčího v AJ? Ideální pomůcka.

Pozoruhodný projekt pod záštitou UNESCO World Digital Library Vám umožní nahlédnout do pokladů knihoven a archivů (až 10000 let starých) 193 zemí světa. WDL nabízí kromě vzácných rukopisů, map a tisků také filmy, zvukové nahrávky a fotografie.

***

Ze světa mimo stránky ještě přidáváme pár dalších odkazů, jež by Vás mohly zaujmout, případně potěšit či rozptýlit:

Pro pozorovatele ptáků

Ptáci online, hlasy ptáků na stránkách Naši ptáci.

Pro ty, co mají rádi stromy a zároveň chtějí pomáhat

Treedom.net.

Pro milovníky dokumentární filmové tvorby

Dafilms.cz.

Pro fanoušky fotbalu

kvalitní fotbalové kvízy na stránkách Kopacak.cz.

Pro ty, kteří si chtějí zahrát AZ kvíz

Zahrajte si AZ kvíz

Pro děti

Dějiny udatného českého národa, Odpoledka, UčíTelka, Webík.