Nalezeniny

Zdá se, že knihovna je bříško hladové. Možná byste se divili, ale kromě knih a časopisů sem tam pohltí i předměty bez řádků, listů, tiráže či obálky. Proto dne 31. ledna 2013 zřizujeme rubriku Nalezeniny. Třeba se v ní shledáte s předmětem, který náleží právě Vám. Je třeba poznamenat, že věci nejmladšího data pobytu v knihovně najdete nahoře a služebně starší zabydlence níže. Neváhejte si ty své vyzvednout!

 

Čepička

Šikovná jarně zelená čapka s kšiltem pro děti, která zaujme svým outdoorovým vzezřením (nepromokavým softshellovým kabátkem) i názvem Mount Hippo (jak jsem se dočetl na štítku od výrobkyně z Kutné Hory). Objevila se u nás jako na zavolanou a stala se přirozeným doplňkem vší naší knihovní zeleně. Marně přemýšlím, jak dlouho už z ní má knihovna a její věšák radost... Možná od roku 2018?

Všechnopádně je milá na pohled. Kdyby byla zvířátkem, byla by ideálním adeptem pro pořad Chcete mě?

 

Spona do vlasů

Drobná to věcička (na délku má 6,7 cm, na výšku 4 cm) z černého plastu, opatřená 8 vsazenými řadami blýskavých pseudodiamantů. Ty jsou tří barev (tři řady fialových, dvě růžových a tři bílých). Pobývá na výpůjčním pultě zhruba od října 2016.

Doufejme, že to majitelce sepne...

 

Šála

Jde o 100% polyesterový exemplář, velmi hebký, na krku musí být příjemný. Barvy jsou toliko dvě (respektive tři), bílá a šedá (i černá), uspořádány do kostkova. Jako lopotně vykonstruovaný vtip může působit skutečnost, že šála v knihovně zůstala po první ze dvou přednášek o Alzheimerově chorobě, již jsme v knihovně uspořádali 19. ledna 2016.

Hřejme naše krky!

 

ISO-minerálové

Takhle zvláštně se jmenuje jeden nemluvný návštěvník, který opuštěn zůstal počátkem ledna 2013 v knihovně (mám dojem, že patří k některému ze čtenářů navštěvujícímu fryštáckou ZŠ). Je to tuba s šumivými tabletami majícími podle popisky pomerančovou příchuť.

Najde-li se mezi Vámi majitel, bude váleček i s obsahem nepochybně rád, čeká a nemůže šumět!


 

Prstýnek

Milé dámy a slečny,

některá z Vás ztratila v týdnu počínajícím pondělím 12. listopadu 2012 v předsíni mezi vstupem do knihovny a optiky stříbrný prstýnek. Pokud jste to právě Vy, ta jediná, stavte se pro něj do knihovny.

Čeká tu na Vás!