2 pravidla doplňování knižní budky (KB)

04.09.2020 11:18

V posledních několika měsících byla knižní budka zahlcena jednostranně zaměřenou literaturou a knih bylo navíc tolik, že její doplňovatelé začali vytvářet druhou, pro většinu nahlížejících neviditelnou vnitřní řadu.

Aby mohla plnit svou funkci a nestala se trvalým skladem nechtěné literatury, museli jsme dát dohromady dvě jednoduchá pravidla. Hodláte-li do ní někdy vložit svou knihu, řiďte se jimi prosím.

Více zde: https://frystak.knihovna.cz/

1) V KB je vždy vložena pouze 1 řada knih a časopisů

(je to logické – na 2. řadu zvenčí není možno snadno nahlédnout).

2) Buďte soudní a vkládejte různorodou literaturu

(KB není ani samostatný evangelizační prostor, ani oborová knihovna, nabídka musí být pestrá, aby zaujala co nejširší publikum. Nezapomínejte na beletrii!).

Děkujeme!

Vaši knihovníci