Sourozenci Křeslovští, Stolius Doubrava a hlavička

17.01.2017 15:34

V úterý 17. ledna 2016 odpoledne se v tu ránu otevřely dvoje dveře vedoucí z knihovny ven a jako jarní vanutí připlachtila pětice předmětů:

Čtyři červená křesla neboli čtyřčata Křeslovských a stolek s dezénem šedého dubu čili Stolius Doubrava si usmysleli, že se stanou součástí prostor knihovny.

Budou potěšeni, navštívíte-li je a pozdravíte se s nimi. A nám bude radostí také!

Anebo se celý příběh odehrál jinak? Že by knižní prach působením určité (té správné) míry sluneční záře způsobil kouzlo měnící hmotu a proměnil dosavadní ratanová křesílka a blonďatý nohatý stolek v jinou představu o jejich podobě?

Kdo ví... Kov dí? Vod k í.

my z knihovny

P. S. Hlavička těchto stránek také změnila svou podobu. V pátek 20. ledna dosavadní nápis vyvedený vcelku běžným, i když hezkým fontem, který najdete v horní části webu, nahradil autorský font fryštácké krasojezdkyně linorytu Markéty Dlouhé, jejž už znáte z YouTube kanálu Vaší knihovny.