Hr, yk víz y

V této rubrice se budete, pokud možno pravidelně, setkávat s kvízy či soutěžemi (možná i jinými hravostmi), které se budou týkat literatury. Vždy po dvou měsících ze správných odpovědí poslaných na adresu jan.krcma@gmail.com vylosujeme jednoho. Stane se výhercem knihy. Hodně zdaru, ne zmaru!

 

P. S. Skutečný název rubriky je pořád někde schovaný. Tento (Hr, yk víz y) je prozatímní. Těšíme se na to, že nám ten skutečný sdělíte. Dnes, kdy se tato rubrika zrodila, je 8. dubna. Po dvou měsících Vaše návrhy umístíme do ankety a budete si moci vybrat jediný. Ten správný. Na Vaše tipy čeká návštěvní kniha!

*č*a*s*

Po dvou měsících a pěti dnech... stále čekáme! ;-)

 

1) Kolo dubnové s lehkým přesahem do května se nakonec stává kolem dubnovo-květnovým s lehkým přesahem do června (8. 4. - 8. 6.). Vždyť to přece nemůžu vyhrát sám! ;-) *č*a*s* Naštěstí se tak nestalo :-)

Zadání: Najděte v přesmyčkách ukrytá jména spisovatelů literatury pro děti a mládež!

a) urval štep,     b) Rek, zvěd sáněk,     c) čilá Honda a kov os,     d) okopává za vichr.

A nyní, dámy a pánové, (zde byste měli slyšet zvuk malého bubnu taktéž zvaného virbl) dovolte nám vyhlásit vítěze. Stává se jím slečna Kateřina Běláková a my jí z plna hrdla blahopřejeme! Úspěšně odhalila Pavla Šruta, Zdeňka Svěráka, Hanu Doskočilovou a také Ivu Procházkovou. Má poklona! JK

P. S. Další kolo představíme snad do konce týdne.

P. P. S. Vidím, že jsem se trochu (hmmm:-) přecenil. Bude to o něco později. Až bude domluvena a předána odměna pro první výherkyni.