Minivýstavka dřevařských produktů Jana Kocháně

02.06.2011 14:42

Venku se stromy rozzelenaly, byl květen a u nás (u vás ;-) v knihovně proběhla, a to doslova, jak se záhy dozvíte, jedna minivýstavka odrazu někdejších stromů - výrobků ze dřeva. Jejich autorem je fryštácký domorodec Jan Kocháň, mládenec, ač patnáctiletý, již velmi zručný.

Návštěvníkům se představily jak užitečnosti do kuchyně v podobě měchaček, misek či dózičky na párátka, ale i velmi hezké hrábě sympatických rozměrů, které jsme mohli spolu s Honzou v akci zhlédnout na přiložených fotografiích. Výstavka se v průběhu měsíce vyskytla na hned několika místech knihovny a její exponáty se nebránily znaleckému potěžkání nebo zkoumání struktury svého materiálu či linií.

Celá tato nadílka u těch, kdo se zastavili, sklidila oprávněný obdiv umocněný zjištěním, že autor teprve letos sahá po občanském průkazu.

Nuže, milý Jane, přejeme Ti, ať se Ti ve dřevě i nadále daří hledat skryté tajuplné tvary spojené s užitkem, ale i radostí a přinášíš potěšení sobě i druhým!

Foto: Pavel Nášel

Fotogalerie: Minivýstavka dřevařských produktů Jana Kocháně