Milé mladé čtenářstvo,

07.08.2014 09:22

4. aukce

proběhla, jak je níže patrno, velmi úspěšně. O vítězi se dočtete výše.

Některé z titulů už mám vyhlédnuty, jiné zakoupíme právě na základě Vašeho doporučení.

Letos jste mohli volit z velmi pestré nabídky určené jak čtenářům mladším, tak i poněkud starším.

Hlasovat jste mohli po dobu 1 měsíce. Výsledky určil 7. srpen.

Lehce si představme jednotlivé možnosti

(Přibližuji jen ty, o kterých není příliš velké povědomí, ostatní jsou Vám dobře známy ;-)

1) Mohli jste zvolit pěti dílů série Frankův kouzelný fotbal, kterou napsal legendární záložník londýnského fotbalového klubu FC Chelsea, spoluhráč a kamarád Petra Čecha Frank Lampard. V každém z dílů se tým malého Frankieho dostane do minulosti a sehraje zápas proti netradičním soupeřům.

2) Ve Vaší knihovně dosud není série Hunger Games autorky Suzanne Collins. Nebylo na čase ji obstarat?

3) Mladší z dívek by třeba uvítaly prozatím dva svazky příběhů o Lily, Lily a Lily a zářiví draci, jejichž autorkou je Holly Webbová. Hlavní hrdinka je potomkem rodu slavných kouzelníků, ale má tu smůlu, že žije v království, kde jsou kouzla zakázána.

4) Pro pravověrné scifisty se urodilo. Před dvěma lety byl konečně vydán komiksový omnibus, který se věnuje původní sérii Star Treku. Klingoni by zírali, kdyby se ocitli ve Fryštáku.

5) Pátračka Gilda Jennifer Allisonové Vás zatím prostřednictvím Vaší knihovny seznámila se dvěma ze svých dobrodružství. Možná byste stáli o další dvě: knihy Pátračka Gilda a Posvátné kosti a Pátračka Gilda a Jezerní panny.