Leden nahlížející z vloček

30.01.2015 16:07

Milé příznivkyně knih a jejich slov a milí příznivcové téhož,

leden se prosněžuje ke svému závěru, a tak si jím můžeme prolistovat.

Středy jsme věnovali pokračování revize lukovského knihovního fondu. Za pomoci tamější knihovnice paní Čihařové svazky před čtečkou kódů prolétly a nechaly na sobě ulpět revizní razítka. Zbývá už jen prohlédnout dosud vypůjčené tituly a odepsat více než tucet krabic vyřazených knih.

V úterý 20. ledna jsme uvítali naše milé družiníky a společně jsme zjišťovali, jakých měr a vah mohou dosahovat knihy.

Minulý týden jsme se na chvíli vyskytli v rolích kapesních detektivů. Stali jsme se totiž čerstvými odběrateli výrazného kulturního čtrnáctideníku A2, aniž bychom jej sami objednali. Na základě konzultace s redakcí jsme se dozvěděli příjmení objednavatele, které se lehce podobalo příjmení jednoho z čtenářů Vaší knihovny. Je to hloubavý mladý muž, a tak byla na světě stopa. Osobní setkání náš tip potvrdilo. Z toho přemýšlivého v nás s uznáním děkujeme!