Čtení z knihy Markéty Pilátové a tvůrčí dílna origami

02.03.2011 01:07

Hned prvního dne Měsíce čtenářů, 1. března, se mohly v naší knihovně děti ze školní družiny seznámit prostřednictvím čtených ukázek s knihou Markéty Pilátové Kiko a tajemství papírového motýla, která je nominována na ocenění Litera za knihu pro děti a mládež 2010. Vzhledem k tomu, že hlavní hrdinka tohoto příběhu ráda skládá origami, nemuseli jsme při přípravě této akce dlouho přemýšlet, čím čtení ukázek zpestříme. Okamžitě jsme se usnesli na tvůrčí dílně.

Po následném krátkém úvodu o historii origami (která sahá až k našim 10x praprapra... dědečkům: rozuměj do 9. století;-) jsme dětem předvedli, jak se ten motýl z názvu skládá, a společně jsme se pak pustili do tvorby skákacích žabáků.

Děti byly výborné - plné zaujetí a vůle. Ano, ano, velká inspirace pro každého, kdo je na tom s motivací prachbídně...

Milé děti a paní učitelky, děkujeme za skvělou atmosféru a těšíme se na další setkání!

Fotogalerie: Čtení z knihy Markéty Pilátové a tvůrčí dílna origami

/album/fotogalerie-cteni-z-knihy-markety-pilatove-a-tvurci-dilna-origami/origami-1-jpg/
/album/fotogalerie-cteni-z-knihy-markety-pilatove-a-tvurci-dilna-origami/origami-3-jpg/
/album/fotogalerie-cteni-z-knihy-markety-pilatove-a-tvurci-dilna-origami/origami-4-jpg/