Advent na dohled a na dlani

22.12.2014 19:08

Loupal se. Už koncem předcházejícího měsíce. Odkrývali jsme jeho dužinu a obdivovali se jeho vůni a schopnosti osvěžit.

Nejprve v sobotu 29. listopadu, v Den pro dětskou knihu. To jsme nahlédli, jak mohou dětské otázky nalézt své odpovědi.

Za vším je Ježíšek. Fryštačanka Hana Nováková-Auerová nejprve ve verších svému synu Janečkovi přiblížila tajemství, jež vánoční čas obestírá. A pak se kouzelnou náhodou dostaly do knihovny a k dalším (nejenom) dětem.

Dozvěděli jsme se, co bylo třeba zvládnout, aby vznikla animovaná drobnůstka s hřejivým hlasem Josefa Somra i její sourozenec v podobě leporela. Přítomné děti vyzkoušely svou pozornost a pak už bylo nutno kmitat do výtvarny základní školy. Kdo by vydržel nevyzkoušet si za laskavého dohledu Markétky Dlouhé vytvořit k tomu, co bylo předestřeno, ilustrace?

Bylo lehce a usměvavě.

29. listopadu, začali jsme v 9 a skončili lehce přes 11.

Kdo přináší dárky?

Co mají společného krab, velbloud, veselý koníček či obtloustlý chlapík s huňatým bílým vousem? Jsou v různých zemích vánočními dárci. Vězte, že taková zjištění nemusejí družinku dlouho ponoukat k tomu, aby zkušeně odtajnila, jak jsou na tom s vánočním rozdáváním dárků na tak exotických místech, jako je kupříkladu Trinidad a Tobago. Že nevíte, kdo je tam má na svědomí? No přece žárovka! ;-)

Kdy: 9. prosince 2014

Kdo: děti ze školní družiny ZŠ Fryšták